Malinowynos.pl
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Nalewka miętowa - przepis!

blog MalinowyNos

Link do filmu - https://www.youtube.com/watch?v=jcL7wUAzfOc

Zapraszamy na przepis na nalewkę miętową. Jeśli lubicie mięte, nalewka z niej wykonana na pewno też będzie Wam bardzo smakować!

Jak przygotować nalewkę miętową?

Zebraliśmy świeżą miętę prosto z ogródka, na oko około 40 gałązek. Przygotowaliśmy też litr spirytusu oraz pięciolitrowy słoik, w którym będziemy macerować nasze zioła. Zamiast spirytusu, możecie też użyć mocniejszego destylatu.

Przepis jest bardzo prosty i szybki.

Zebraną miętę po prostu wrzucamy do słoja, w którym, będziemy robić nalewkę. Listków nie trzeba obierać – można wrzucać mięte w całości. Jeżeli jest brudna, wystarczy ją wcześniej przemyć. Wszystko zalewamy przygotowanym alkoholem. My dolaliśmy litr spirytusu, a następnie litr wody, aby nieco zmniejszyć moc. Cała mięta powinna być przykryta płynem. Tak przygotowany słój odkładamy na około tydzień.

W naszym wypadku mięta była już gotowa po 2,5 dnia. Alkohol nabrał bardzo ciemnego koloru i mogliśmy już przejść do zlewania. Miętę dobrze wyciskamy i odrzucamy. Następnie robimy naleweczkę z tego co pozostanie.

Po zlaniu bardzo intensywnie pachnie miętą :) Zostało nam około dwóch litrów spirytusu wraz z wodą.

Chcieliśmy przygotować około 3,5 litra nalewki 25%. Proporcje oczywiście możecie wybrać według uznania. To samo dotyczy cukru. My postanowiliśmy dodać poł kilograma cukru. Rozpuściliśmy go w litrze wody.

 

Po dodaniu cukru w słoiku znalazło się około 3 litrów wody, więc uzupełniliśmy zawartość do 3,5 litra. Na tym etapie koniecznie sprawdzamy, jak smakuje nalewka (czy nie jest za słodka) i podejmujemy decyzję czy taka ilość cukru jest odpowiednia. Po dolaniu wody nalewka staje się nieco jaśniejsza.

W naszym wypadku okazało się, że nalewka jest dość słodka, ale też bardzo smaczna i delikatna! Jeżeli ktoś lubi mniej słodkie trunki, nalewka miętowa z mniejszą ilością cukru również będzie bardzo dobra.  

Jak widzicie w tle na filmie, jest tam jeszcze jeden słój – ciecz w nim jest ciemniejsza, bo został naładowany jeszcze większą ilością mięty.

Na wideo widać również nasze duże, gęste sitko o średnicy 25 cm, które Wam bardzo serdecznie polecamy. Jest gęste, więc nie trzeba żadnego dodatkowego filtra, by nalewka była czysta – sitko wszystko doskonale zatrzymuje. W naszym sklepie znajdziecie podobne sitka w wielu rozmiarach i z oczkami o różnej wielkości. Łatwo dopasujecie je do tego, co robicie i wykonywanie nalewki będzie jeszcze przyjemniejsze.

Na koniec przelewamy nalewkę ze słoja do butelek. I gotowe! Wyszło nam 3,5 litra, czyli 7 butelek. Smacznego!

W tym samym okresie jest też sezon na czarny bez, z którego nalewkę albo syrop również Wam polecamy. S

[product category_id="217" slider="true"]

Komentarze do wpisu (0)

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium